GBP Filia w Sierakówku

 LEKCJA BIBLIOTECZNA 3 PAŹDZIERNIKA 2019
                                                                       TYDZIEŃ BIBLIOTEK MAJ 2019 

Dzisiaj martwią statystyki -  dochodzą głosy o upadku czytelnictwa.
    Ignacy Krasicki powiedział: „Książka nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania". Jakże aktualna myśl w nowoczesnej cywilizacji, która pęka od nadmiaru wiedzy, a której człowiek nie jest w stanie sobie przyswoić, zapamiętać, zrozumieć i wykorzystać. Wiele pokoleń przekonało się, że książka stanowiła dopełnienie życia, była życzliwym nauczycielem we wszystkich okolicznościach towarzyszących człowiekowi. Okazją do propagowania czytelnictwa jest Tydzień Bibliotek.

9 maja 2019 r. dzieci z opiekunem brały udział w pogadance nt. „Dlaczego warto czytać?” Celem spotkania było uświadomienie im wartości czytania, ustalenie różnych sytuacji, w których książka jest niezbędna, rozbudzenie zainteresowania różnymi rodzajami książek, zachęcenie  do korzystania ze zbiorów biblioteki,  dzielenie się preferencjami czytelniczymi i doskonalenie pracy w grupie. Dzieci obiecały również, że będą stałymi bywalcami biblioteki i będą korzystać z jej zbiorów.

 

 

 

Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek młodzież z klasy VII  z nauczycielem języka polskiego p. Anną Dyszkiewicz brała udział w konkursie - Znajomość lektur i ortografii.

 

                                                                           SPOTKANIE Z BAJKĄ6 marca 2019 roku dzieci z klasy „0” wraz z wychowawczynią  odwiedziły bibliotekę.  Na „ Spotkaniu z bajką” wysłuchały utworu M. Bonda pt. „ Bajka o mysiej rodzinie”. Potem dzieci opowiadały, zastanawiały się nad zachowaniem bohaterów oraz malowały rysunki związane z treścią utworu. Ich prace wyeksponowano na wystawce.


 
CZYTANIE W BIBLIOTECE...

 
LEKCJA BIBLIOTECZNA - KOŁO WIEDZY KULINARNEJ 

 

CZYTANIE W BIBLIOTECE... LEKCJA BIBLIOTECZNA


 LEKCJA BIBLIOTECZNA 

 

 

 

 

 


Znajdź nas na Facebooku