ArchiwumNoc bibliotek 2018

Filia Biblioteczna nr 3 w Lucieniu włączyła się do akcji Noc Bibliotek .
Wspólnie z tysiącami bibliotek w całej Polsce z sukcesem zorganizowała sympatyczne spotkanie dla lokalnej społeczności i przyjaciół biblioteki. Spotkanie odbyło się 9 czerwca 2018 r w godzinach wieczornych.
Uczestniczki spotkania rozmawiały o ulubionych swoich książkach . Czytały wybrane i ulubione wiersze. Uczestniczyły w zabawie ,, Kto to napisał?" .Bibliotekarka czytała fragmenty utworów a goście odgadywali tytuły i autorów , z których pochodzą.
Dużo śmiechu było podczas czytania dowcipów i żartów .
Wszystkim dopisał humor i przy kawie miło spędzono czas.

 


Czytanie w bibliotece w SierakówkuKsiążka towarzyszy nam w każdej chwili.
To przyjaciel, który nigdy nie zawodzi.

 

 


 


 

 
 


 
Filia Biblioteczna nr 5 w Białotarsku

 
 
 
Filia Biblioteczna nr 5 w Białotarsku w sierpniu 2017 roku przeniosła się do lokalu w Szkole Podstawowej w Białotarsku .
Oto kilka migawek z życia biblioteki na nowym miejscu.

 


 Szcześliwego Nowego Roku


W dniu 11.12.2017 r. w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu odbyło się spotkanie przyjaciół biblioteki. Przybyłe Panie rozmawiały o tradycjach wigilijnych w swoich domach , czytano też fragmenty książek ,,Święta w polskim domu'' i ,,Festiwal pięknie nakrytych stołów". Czytelniczki rozmawiały również o ciekawych pozycjach literackich, które czytały i które polecają . Przy kawie i herbacie miło spędziły czas.
 

W dniu 13.12.2017 r. w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu odbyło się spotkanie przedświąteczne z dziećmi z miejscowości Lucień. Najmłodsi przybyli razem ze swoimi mamami i babciami. Wszyscy pracowali z zaangażowaniem przy wykonaniu pięknych kart świątecznych. Następnie dzieci słuchały opowiadania o Świętym Mikołaju i dniach Bożego Narodzenia. Słodki poczęstunek dodał energii do dalszej wspólnej zabawy .Wszyscy się świetnie bawili i wesoło spędzili czas.

 

OTRZYMALIŚMY DOTACJE Z MKIDM

2013 r.  -  6000 zł.
2014 r.  -  3000 zł.
2015 r.  -  8000 zł.
2016 r.  -  8100 zł.
2017 r.  -  9000 zł.SPOTKANIA BIBLIOTEK GMINNYCH I FILII BIBLIOTECZNYCHMiejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie pełniąca funkcję Biblioteki Powiatowej dla powiatu gostynińskiego podczas "roboczego" spotkania bibliotek gminnych i filii bibliotecznych wraz z Działem Wojewódzkiej Sieci Bibliotek Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.


NARODOWE CZYTANIE "WESELA" STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W FILII BIBLIOTECZNEJ NR 3 W LUCIENIU
 

W dniu 02.09.2017 Filia Biblioteczna nr 3 w Lucieniu wzięła udział w Narodowym Czytaniu 2017. Na spotkanie przybyły czytelniczki i miłośnicy książek. Spotkanie rozpoczęto od przeczytania Orędzia Prezydenta RP Andrzeja Dudy a następnie czytano fragmenty "Wesela", po którym rozmawiano na temat utworu.


Narodowe Czytanie 2017 odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze przy kawie i herbacie.PODZIĘKOWANIE PREZYDENTA RP DLA BIBLIOTEKI W SIERAKÓWKU

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przesłał podziękowanie dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Sierakówku za udział w piątej edycji Narodowego Czytania "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.
 

                          
 
Henryk Sienkiewicz
170 rocznica urodzin - 100 rocznica śmierci pisarza

Daty jak klamry spinające życie. W dniu 15 maja w remizie OSP w Białotarsku odbyła się Majówka Literacka - Czytamy Henryka Sienkiewicza, która przybliżyła słuchaczom życie i twórczość pisarza.

Organizatorami byli:
- Biblioteki Gminy Gostynin.
- Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białotarsku.
- Koło Gospodyń Wiejskich – Zespół ,,Białki".
- Ochotnicza Straż Pożarna w Białotarsku.
- Osobę i twórczość Henryka Sienkiewicza przybliżyła Elżbieta Włodarczyk – bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej    
w Gostyninie z/s w Solcu.
- Fragmenty utworów pisarza czytali: Wójt Urzędu Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński wraz z żoną - ,,Ta trzecia".
- Uczniowie Gimnazjum w Solcu ,,Krzyżacy''.
- Uczniowie Gimnazjum w Białotarsku fragment ,,Potopu".
- Uczniowie szkół podstawowych z Sokołowa , Teodorowa i Solca - „W pustyni i w puszczy".
- Zespół ,,Białki'' umilał spotkanie śpiewem . W ich wykonaniu zabrzmiały dumki ,,Na dwa serca '', „Sokoły" oraz Gdybym Ci ja miała..."
Majówka Literacka była zakończeniem cyklu spotkań pod hasłem ,,Czytamy utwory Henryka Sienkiewicza", które się odbywały się w szkołach i bibliotekach gminy Gostynin w miesiącach luty i marzec 2016 roku.


 


Spotkanie z czytelnikami
W ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w Filii Bibliotecznej nr 3 w Lucieniu spotkali się czytelnicy naszej placówki by wspólnie czytać powieść H. Sienkiewicza "Krzyżacy. Można to zobaczyć na załączonych fotografiach.
Odbyło się również spotkanie dla najmłodszych uczestników placówki bibliotecznej w okresie ferii zimowych.
Odwiedziła również bibliotekę kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Lucieniu.

 Aktualności

 

Gminna Biblioteka Biblioteka Publiczna w Gostyninie z/s w Solcu wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w bibliotece".

 
 
Znajdź nas na Facebooku